ZE ŽIVOTA FIREM ... magazín OSJESTERKA.cz

Jak zlikvidovat ovocné mušky, neboli octomilky?

mandarinky

Abyste mohli přemoci nepřítele, je důležité vědět, jak přemýšlí, žije a co ho motivuje. Dnešní boj se provádí s octomilkami, které svou tichou přítomností rozčilují všechny, kteří se k ovoci jen přiblíží. Jak tedy zlikvidovat octomilky?

Pasti

Pasti a návnady jsou nejlepším řešením, které pro vás likvidace octomilek představuje. Můžete si zkusit past s návnadou vyrobit, protože na tom není nic těžkého. Jediný problém je, že ne vždy to funguje. Přikryjte hrnek s přezrálým kusem ovoce průhledným celofánem a gumičkou ho zajistěte okolo hrnku. Do naplého celofánu pak udělejte párátkem několik malých dírek, kterými mušky prolezou dovnitř, ale už nevyletí.

Pokud vám tato návnada selže, můžete zkusit přilít trochu octa na ovoce, dát tam kousek jiného přezrálého ovoce, nebo udělat větší dírky. Když ani to nepochytá všechny mušky, vsaďte na past speciálně vytvořenou na tento typ škůdců s feromony. Těm mušky jen těžko odolají.

Spreje a dýmovnice

Je ovšem možné, že jste se dostali do situace, kde vám běžné pastičky nepomohou, protože máte mušek již příliš mnoho. V takovém případě je třeba povýšit na spreje proti octomilkám a v nejhorším případě dýmovnice. Dýmovnice má tu výhodu, že se dostane do všech zákoutí místnosti a proto zlikviduje všechny schované mušky i jejich larvy.

Prevence

Až se vám podaří jich zbavit nezapomeňte, že prevence je nejlepší obrana. Pravidelně kontrolujte ovoce, které si donesete z obchodu a pokud začne být přezrálé, oddělte ho od ostatních a spotřebujte. Také často vynášejte bio odpad, aby se nemnožili ve zbytcích jídla.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit