ZE ŽIVOTA FIREM ... magazín OSJESTERKA.cz

Dovolená na Slovensku 2017

Poslední týdny měsíce června jsou tady a pro většinu Čechů to znamená “hurá, konečně, dovolená je tady!”. Ano, ti, kteří mělo jasno už dopředu kde chtějí strávit příjmené chvíle se svými rodinami mají pravděpodobně již zaplacené dovolené a teď už stříhají metry. Jenomže ti, kteří z nějakého důvodu dovolenou vybranou ještě nemají se musejí spokojit se zájezdy typu lastminute a nebo “někde po okolí”. Co takhle zkusit jet na Slovensko?

 

Slovensko, oficiálním názvem Slovenská republika, je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Na východě sousedí s Ukrajinou, na jihu s Maďarskem, na jihozápadě s Rakouskem, na západě s Českem a na severu s Polskem. V roce 2013 zde žilo přibližně 5 410 728 lidí. Hlavním městem je Bratislava, úředním jazykem je slovenština.

 

Že to zní lákavě? To zajisté! Kam se vydáme, to už víme, jenomže, kde se ubytujeme? Máme na výběr z mnoha hotelů, penzionů, apartmánů, kempů, chatek. Pro rodiny s dětmi bych doporučil apartmány a to z prostého důvodu. Mnoho místa, většinou se zahradou za velmi rozumnou cenu. Jedním z velmi oblíbených apartmánů jsou apartmány Anička, které najdete v lokalitě Liptovské Matiašovice. Pokud se pro ně rozhodnete, zaručeně se můžete těšit na poklidnou atmosféru ve stylových apartmánech s ohromujícím výhledem na Chočské vrchy a Západní Tatry. 

 

Areál apartmánů tvoří 2 objekty, můžete si vybrat buď apartmán pro 4-6 osob nebo jeden ze dvou monoapartmánů pro 2-4 osoby. Jako standardní výbava všech apartmánů je televize se satelitním příjmem, připojení k internetu pomocí Wi-Fi, kuchyňský a jídelní kout, vlastní sociální zařízení se sprchou a parkovací místo. Jako příplatkové služby můžete využít například půjčování jízdních kol nebo ubytování Vašeho oblíbeného mazlíčka.

 

 

Pokud zrovna nebude ideální počasí, které se v Tatrách mění velmi rychle, je možnos zůstat v areálu Aničky a prožit tento čas na částečně oploceném pozemku s terasou. Na pozemku je vybudováno dětské hřiště se spoustou atrakcí, na kterých se Vaše děti zabaví na celý den. Tešit se mohou na houpačky, skluzavku, malou lezeckou stěnu, trampolínu či dětský bazének. Vy pak můžete strávit chvilky u grilu, který Vám bude po celou dobu za poplatek k dispozici anebo si užívat relax v sauně.

Ještě stále váháte nad Slovenskem nebo dokonce nad ubytováním v apartmánech Anička? Tak pozorně čtěte! Díky ideální lokaci těchto apartmánů jste přímo ve středu dění. Tak například, můžete navštívit:

 

  1. Liptovská Mára (3 km)
  2. Aquapark Tatralandia (8 km)
  3. Gino Paradise Bešeňová (14 km)
  4. Zuberec, Roháče (20 km)
  5. Jasná - Chopok (25 km)
  6. Vysoké Tatry (45 km)

 

 1. Liptovská Mára

Vodní nádrži nacházející se v kotlině uzavřené nádhernými hřebeny Západních a Nízkých Tater se také říká Liptovské moře. Mara je čtvrtou největší vodní plochou Slovenska a díky značné hloubce (až 42 metrů) jí patří dokonce prvenství co do objemu zadržené vody.

Pro koupání v přehradě se lépe hodí členitý severní břeh (jižní lemuje dálnice). Pěkná pláž se zázemím včetně půjčovny loděk se nachází u obce Liptovský Trnovec, kde je také camping a řada penzionů. Podobné poměry panují v nedaleké Liptovské Sielnici. Za dobrého počasí je pobyt na břehu Mary s panoramatem Tater v pozadí k nezapomenutí, při plánování pobytu ale počítejte s tím, že voda bývá poměrně chladná. Nadmořská výška 565 metrů přece jen dělá své.

 

liptovska mara

 

2. Aquapark Tatralandia

Tatralandia se od léta 2016 stala největším areálem vodní zábavy s ubytováním ve Střední Evropě a zároveň jediným, kde si můžete také zasurfovat. Nachází se v regionu Liptov. Během letní sezóny si na své přijdou všichni ve 14 bazénech s mořskou, termální a čirou vodou. 

Nudit se určitě nebudete díky 26 toboganům a skluzavkám, atrakcím, celodennímu programu s animačním týmem.  A kdyby náhodou pršelo, tak se můžete schovat pod průhlednou střechu celoročního Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.

 

 

3. Gino Paradise Bešeňová

Termální komplex Gino Paradise Bešeňová (dříve Thermal Park) je ideálním místem ke strávení jak relaxační dovolené, tak rodinné dovolené s dětmi. Ubytováni budete v areálu lázní v bezprostřední blízkosti venkovních bazénů. K relaxaci slouží termální bazény s geotermální vodou s léčivými účinky, Vitální svět s několika druhy saun, Relaxační centrum s bohatou nabídkou masáží nebo zábalů. Ve dvou vnitřních komplexech s celoročním provozem jsou pro Vás připravené bazény s čirou ohřívanou vodou s masážními tryskami. 

 

V adrenalinové zóně najdete nejdelší a nejrychlejší tobogány na Slovensku, bazén pro děti s vodním hradem a skluzavkami, bazén s umělými vlnami. V průběhu letní sezóny jsou v provozu další venkovní bazény s čirou vyhřívanou vodou, tobogány a skluzavky nebo divoká řeka, Diving centrum s potápěním ve vraku lodi. V areálu najdete dostatek restauračních zařízení. Gino Paradise Bešeňová jsou jednoznačně nejmodernější termální lázně na Slovensku.

 

 

4. Roháče

Roháče jsou jeden z geomorfologických okrsků Západních Tater na Slovensku a částečně i v Polsku. Část Roháčů (asi 260 km²) je od roku součástí Tatranského národního parku, na polské části jsou částí polského Tatranského národního parku. Masiv je jádrovým pohořím složený z žuly a krystalických břidlic, vytvořených v prvohorách. Roháče jsou velmi populárním cílem vysokohorských turistů. Výborné sněhové podmínky způsobují, že je pohoří hodně navštěvováno i v zimě, kdy se jeho turistický přechod obzvláště cení.

 

 

5. Chopok

Chopok je s 2024 m třetí nejvyšší horou Nízkých Tater, nachází se v hlavním hřebeni západně od Ďumbieru, nejvyššího vrcholu celého pohoří. Vrchol nabízí panoramatický výhled na Vysoké Tatry, Liptov a údolí Hronu. Několik desítek metrů pod vrcholem se nachází ubytovna a restaurace Kamenná chata. Pod vrchol Chopku vede šestisedačková lanovka Záhradky - Rovná hoľa vybudovaná v roce 2003 s přepravní kapacitou 2700 osob/hodina. Jízda trvá celkem 6 minut.

 

 

6. Vysoké Tatry

Vysoké Tatry je nejvyšší pohoří na Slovensku i v Polsku. Jde o geomorfologický podcelek Východních Tater západně od Kopského sedla, které je odděluje od Belianských Tater. Na jihu hraničí s Podtatranskou kotlinou. Mají rozlohu 341 km² (260 km² na Slovensku a 81 km² v Polsku). Délka Vysokých Tater je zhruba 26 km a šířka 17 km. Pro svou nevelkou rozlohu bývají označovány za nejmenší velehory světa či Evropy.

 

 

Tak doufám, že již máte jasno o tom, kde budete trávit svou dovolenou 2017!

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit