ZE ŽIVOTA FIREM ... magazín OSJESTERKA.cz

Jak vybrat věšák do domácnosti

Podzim je tady, teploty v noci padají pod 10 stupňů Celsia a lépe už nebude. Postupně vytahujeme ze šatníků svetry, bundy a kabáty. Jenomže, co s nimi, kdy přijdeme na domů nebo na návštěvu? Přece je musíme někam umístit, nejlépe na věšák. A už jsme u toho, dnes se budeme bavit o tom, jak vybrat věšák do domácnosti.

nástěnný věšák

Věšáky dominují předsíním, a to z jednoduchého důvodu, protože ihned po příchodu máme potřebu odložit brašnu, kabelku, kabát nebo například deštník. Představte si, že během vaší cesty zmoknete, dojdete domů a bundu umístíte do skříně. Jistě chápete, že to není to pravé jak pro bundu, tak ani skříň. Na věšáku oblečení hezky proschne, a navíc uvolní místo ve skříni, kde je možné uložit například letní nebo jarní oblečení, než bude opět potřebné.

Jak postupovat: Výběr věšáku

Během návštěvy jakékoliv prodejny s nábytkem objevíte velké množství nejrůznějších variant věšáků, lišící se materiálem, barvou nebo konstrukcí. Základní rada zní, kupte si takový věšák, který dokáže stabilně stát i ve chvíli, kdy na něm není jediný oděv. Při výběru si ujasněte, kolik lidí běžně pobývá v domácnosti a podle toho vyberte počet háčků. Nechceme přece dávat více oděvů na jeden háček, potom totiž věšák ztrácí svůj smysl. Obecně platí, čím jednodušší, tím lepší, proto je dobré zbytečně nekupovat extravagantní modely a atypické druhy, buďto se spokojte s klasickým, nebo nástěnným věšákem, který se hodí tam, kde potřebujeme vyplnit prázdný prostor.

Shrnutí

Na závěr mírné opakování, pamatujte, že věšáky na oblečení dominují předsíním, ty jsou to první, co spatří návštěva, tudíž bychom neměli jejich výběr podceňovat, naopak bychom mu měli věnovat dostatečnou pozornost. Věšáky vybíráme podle počtu lidí v domácnosti a vždy volíme takový styl, který se nám do interiéru hodí. Věšáky se řadí mezi nábytek, který má
universálním designe, avšak nadčasový, proto se nemusíme bát klasiky. V prodejně je dobré vyzkoušet stabilitu nezatíženého věšáku, abychom následně nebyli doma překvapeni, že je neustále vyvrácený.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit